Zamknij oczy i powiedz czy to widzisz ?

Aż nadejdzie taki dzień, kiedy wystawisz bladą twarz w stronę słońca i poczujesz jak jego delikatne promienie pieszczą ci twarz. Zamkniesz oczy i poddasz się tej pieszczocie, bowiem nie czułaś jej już tyle miesięcy. – Wiosna, wiosna! Ach to ty! – wyszepczesz a radość ogarnie twe serce.

Południowy wiatr przyniesie ciepło, którego tak spragniona jest ziemia i ty sama. Będziesz łapać go w szeroko rozwarte nozdrza. Poczujesz zapach mokrej ziemi, który niesie się od pól, i zapach lasu, który się budzi. Inny świerkowego, inny bukowego. Świerkowego jest ostrzejszy, zimniejszy bo ten las nie spał w zimie. Bukowy, liściasty, jest świeży, młody, ledwo co obudzony z długiego snu.

Pierwsza podda się trawa, szybko się zazieleni, tuż po niej krzaki, które niewiele mają do stracenia, a na samym końcu drzewa nieufne, przekonane, że zimne wiatry, które tak je chłostały, mogą jeszcze wrócić. Przyroda eksploduje jaskrawą zielenią, która miła będzie twoim oczom.

Pojawią się owady. Ciężkie pszczoły i zwinne osy oraz bąki. Małe muszki i żółte motyle. A po wodzie zaczną śmigać hoże nartniki. Tenorem zakumkają żaby, barytonem odpowiedzą im ropuchy. Ptaki zaczną swoje trele.

A teraz zamknij oczy i powiedz czy to widzisz ?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Z szuflady dojrzałej kobiety. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zamknij oczy i powiedz czy to widzisz ?

  1. Tetryk56 pisze:

    Widzę… pyzatą twarz młodego Marka Grechuty!

  2. Tetryk56 pisze:

    Widzę… pyzatą twarz młodego Marka Grechuty!

Możliwość komentowania jest wyłączona.